projekt nr 17

17. Nasza strefa w ABeCaDle - teren zielony i wybieg dla psów


Lokalizacja

Miejsce dla terenu zielonego ze skalniakami i miejscem wypoczynku to obszar między blokami B i C na Al. Tysiąclecia. Miejsce to zaznaczone jest jako "obszar" w projekcie. Miejsce dla wybiegu to teren przy ścianie szczytowej budynku D również na Al. Tysiąclecia. Miejsce to
zaznaczone jest jako "punkt" w projekcie.

Skrócony opis projektu - zadania

Zieleń i natura są od zawsze kojarzone z odpoczynkiem. Małe tereny zielone z ciekawą architekturą miejską są miejscami odpoczynku, wyciszenia i możliwości spotkania się z sąsiadami. Dodatkowym elementem małej architektury jest mały wybieg dla psów, w którym właściciele mogą wyprowadzić pieski w czasie kiedy dzieci bawią się na nowym placu zabaw. Takie miejsce na ABeCaDle będzie jednoczyło ludzi.

Opis projektu

Projekt dotyczy dwóch elementów składających się w całość i uzupełniających nowy plac zabaw na ABeCaDle. Konieczność stworzenia tych miejsc wynika z naturalnej potrzeby jaka pojawiła się po powstaniu placu zabaw. Jest miejsce gdzie dzieci mogą pobawić się, pohałasować, pobiegać, ale nie ma miejsca gdzie starsi ludzie, jakich na osiedlu jest wiele mogą spokojnie usiąść i odpocząć w czasie rozmowy czy małego pikniku osiedlowego. Takim pomysłem jest mały teren zielony, który stworzy miejsce wyciszenia, zmniejszy dzięki zieleni letni skwar, będzie miejscem codziennego spotykania się mieszkańców. Wśród zieleni znaleźć się powinny małe krzaki, drzewa i skalniaki. Miłym akcentem będą budki dla jerzyków zwyczajnych, które w okresie intensywnego działania komarów będą się nimi żywiły i zmniejszały ich ilość. Stoły do gier połączone z ławkami pozwolą również młodzieży, która już nie korzysta z placu zabaw na rozwijanie zainteresowań w zakresie gier planszowych jakie wracają do łask. Drugim miejscem będzie mały wybieg dla psów zlokalizowany za placem zabaw, w którym rodzice lub dzieci będą mogły wyprowadzić swoje czworonożne pupile, które w chwili obecnej biegają pod nogami na placu zabaw, korzystają często puszczone luzem z rurek i piasku na placu zabaw, co w konsekwencji doprowadza do zanieczyszczenia i powolnego uszkodzenia elementów placu. W miejscu gdzie psiaki będą mogły się załatwić i pobiegać będzie okazja do ćwiczeń z psem na elementach dla niego postawionych.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Stół do gry SG023 w szachy, chińczyka lub karty3 444 zł
2Ławka Betonowa LB024 sztuk 43 588 zł
3Kosz KT003 sztuk 51 230 zł
4Donica Betonowa DB031 sztuk 42 337 zł
5Stojak rowerowy SR076B sztuk 21 697,40 zł
6Zagospodarowanie terenu zielonego z nasadzeniami krzewów i drzewek oraz polbrukiem35 000 zł
7Stół SG0611 906,50 zł
8Ogrodzenie wybiegu dla psów, ok 50m7 000 zł
9KOSZ "LUNA" na psie odchody295,20 zł
10Słupek betonowy SB006 do psiej toalety 2 szt307 zł
11Wykonanie projektu zagospodarowania terenu obu miejsc3 500 zł
12Urządzenia do psiego parku3 500 zł
Łącznie: 63 805,10 zł

Projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach

Projekt generuje koszty sprzątania terenu oraz wywiezienia śmieci z koszy przy ławkach.