projekt nr 14

14. Place zabaw dla psów - wybiegi dla psów


Lokalizacja

Działka 5565/4

Skrócony opis projektu - zadania

Stowarzyszenie Razem Dla Zwierząt składa projekt na budżet obywatelski Gminy Miejskiej Wałcz na 2020 rok. Projektem jest budowa ogrodzonych placów, na których możliwe jest wyprowadzenie zwierząt na spacer bez smyczy, aby mogły się wyszaleć.

Opis projektu

Projekt dotyczy wykonania dwóch ogrodzonych terenów, wybiegów, placów zabaw dla psów. W ramach projektu do wykonania jest ogrodzenie terenu wraz z furtką, ławeczki do siedzenia dla właścicieli zwierząt, tor przeszkód dla zwierząt. Na terenie potrzebne również jest miejsce z piaskiem. Wybudować należy także poidło dla zwierząt i postawić pojemniki na odpady oraz pojemnik na odchody zwierząt. Podczas działań stowarzyszenia Razem Dla Zwierząt, po wielu rozmowach z mieszkańcami wywnioskowaliśmy, że jest potrzebne miejsce, w którym będzie można swobodnie wyprowadzić psa na spacer. Prawie każdy pupil potrzebuje rozrywki i "wybiegania" się, dlatego właśnie tor przeszkód. Aby właściciele zwierząt mieli komfort i możliwość odpoczynku potrzebne są ławeczki do siedzenia i kosze na śmieci. W związku z tym, że w dziedzinie ochrony praw zwierząt na terenie miasta Wałcz działa stowarzyszenie Razem Dla Zwierząt, to właśnie ono będzie pomagało przy jego utrzymaniu i właściwym wykorzystywaniu. Zrealizowanie tego projektu umożliwi mieszkańcom Wałcza posiadającym zwierzęta na przyjemne spędzenie czasu na powietrzu a zwierzętom pozwoli na aktywną zabawę na świeżym powietrzu w warunkach kontrolowanych.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Wykonanie ogrodzenia placów wraz z furtkami, zakup i montaż urządzeń składowych do toru przeszkód dla zwierząt, zakup i montaż śmietników i koszy na odchody, zakup i montaż ławek, zakup piasku, zakup i montaż poideł automatycznych. Utrzymanie czystości.128 500 zł

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach